Profil distributora LAMA Plus

LAMA Plus s.r.o. je ryze českou obchodní společností. Jako jediná firma na českém trhu se specializuje výhradně na distribuci spotřebního materiálu a doplňků pro výpočetní a kancelářskou techniku. Díky této specializaci je Vám k dispozici tým odborníků s 14letým know-how. Firma LAMA Plus s.r.o. se profiluje jako komplexní zdroj spotřebního materiálu a doplňků pro IT resellery v rámci evropského kontinentu.  Abychom dosáhli tohoto cíle, podařilo se nám připravit pro naše zákazníky to nejlepší, co lze nabídnout v následujících oblastech:

> ORIGINÁLNÍ SPOTŘEBNÍ MATERIÁL - autorizovaná distribuce výrobců periferií v rámci programu specializovaných supplies distributorů, 

> KOMPATIBILNÍ SPOTŘEBNÍ MATERIÁL - přímá O.E.M. spolupráce s nejlepšími výrobními závody na celém světě, většinou pod vlastní značkou „LOGO”,

> POČÍTAČOVÉ DOPLŇKY  - přímá O.E.M. spolupráce s nejlepšími výrobními závody na celém světě, většinou pod vlastní značkou „LOGO”.

Přestože je tato kombinace logisticky velice náročná a i v evropském měřítku poměrně ojedinělá, věříme, že takový typ distributora přesně splňuje potřeby moderního trhu, a proto se budeme snažit tuto vizi v budoucnu nadále zdokonalovat.

DISTRIBUČNÍ SÍŤ
Za dobu své existence firma vybudovala rozsáhlou distribuční síť, zboží dodává prodejcům, systémovým integrátorům i renomovaným obchodním řetězcům. Firma má své zastoupení na Slovensku, v Polsku a Rakousku. Vzhledem k výhodnosti a ojedinělosti své nabídky zaznamenala společnost velký úspěch v oblasti vývozu zboží a exportuje zboží do cca 15 zemí Evropy.

PRODUKTY A ZNAČKY
LAMA Plus je přímým dovozcem originálních materiálů, stejně jako cenově dostupnějších materiálů kompatibilních. Díky svým obchodním úspěchům je v ČR společnost LAMA Plus jediným autorizovaným distributorem pouze spotřebního materiálu řady renomovaných světových výrobců, např. Hewlett-Packard, Epson, Lexmark, OKI, Brother, Verbatim, Imation, 3M. Svým partnerům LAMA Plus nabízí také produkty dalších věhlasných značek - Canon, IBM, Minolta, Ricoh, Sharp, Kyocera, Toshiba, ... LAMA Plus je výhradním distributorem kompatibilních produktů Fullmark v České a Slovenské republice. 

LOGO KOLEKCE
LAMA Plus se odlišuje od ostatních obchodních firem v této oblasti v ČR vlastní produkční řadou značky „LOGO“. Ojedinělá kolekce jak doplňků, tak spotřebního materiálu pro výpočetní a kancelářskou techniku je symbiózou kvality, atraktivního balení, které výrazně podporuje prodejnost, a nejvýhodnějších cen. Všechny produkty zařazené do kolekce „LOGO“ jsou pečlivě vybírány a dlouhodobě testovány. Proto můžete svým zákazníkům garantovat, že pod značkou „LOGO“ dostanou skutečně jen ty nejkvalitnější výrobky. 

FILOZOFIE
Filozofií společnosti je nabízet zákazníkům plný servis odpovídající standardu evropského distributora. Kvalitní produkty, široký sortiment, technická a marketingová podpora spolu s „východoevropskými“ cenami patří mezi naše hlavní devizy. Pro team mladých prodejců je za každé okolnosti prioritou být pro své zákazníky oporou, pomáhat jim řešit a vyřešit každý problém, a tím budovat dlouhodobé vztahy. K nosným marketingovým aktivitám patří cílené reklamní kampaně, partnerské programy pro dealery, prezentace produktů a především účast na nejdůležitějších veletrzích výpočetní a komunikační techniky. Již tradičně nás najdete na veletrzích INVEX v Brně, KOMPUTER EXPO ve Varšavě, INFOSYSTEM v Poznani, COFAX v Bratislavě a samozřejmě i na CeBITu v Hannoveru.

SLUŽBY
> „one-stop-shopping“ sortiment,
> individuální tvorba cen,
> doprava zdarma do 24 hodin,
> e-commerce prostřednictvím B2B portálu eMenu,
> off-line CD (4300 obrázků)  s možností tvorby nabídkových CD pro koncové uživatele,
> finanční služby,
> marketingové služby,
> věrnostní program,
> partnerské programy - Epson, Lexmark, LOGO, Fullmark.

E-COMMERCE
> profesionální B2B portál eMenu,
> stejný systém v 5 jazykových mutacích,
> personalizovaný přístup,
> know-how firmy zúročené v pohodlném vyhledávání spotřebního materiálu podle zařízení,
> ceny dle dealerského zařazení a také individuální ceny,
> aktuální ceny a skladová zásoba,
> Tracking & Tracing - víte, kde se pohybuje Vaše zásilka,
> on-line vyřizování reklamací,
> přehled novinek,
> věrnostní program,
> přehled marketingových akcí.

LOGISTIKA
> centrální sklad je největším specializovaným skladem spotřebního materiálu a doplňků v České republice,
> zboží objednané v centrále do 18.00 hod.* je dodáno zákazníkovi následující den,
> doprava zdarma,
> minimalizace chyb při vyskladňování zboží díky striktnímu využívání čárových kódů*.


ZÁKAZNÍCI Z VÍCE NEŽ 15 ZEMÍ EVROPY SE PŘESVĚDČILI O VÝHODNOSTI SPOLUPRÁCE S NAŠÍ FIRMOU ...
... PROČ TEDY S NÁMI SPOLUPRACUJÍ?

> protože si uvědomují, že spotřební materiál produkuje rozhodující část jejich zisku. Tato skutečnost výrazně ovlivňuje volbu správného dodavatele. Nákup spotřebního materiálu pro ně tedy neznamená pouhou další položku na společné objednávce s hardwarem, ale je samostatnou oblastí, na kterou zaměřují svou pozornost.
> protože šíře naší nabídky je v této oblasti naprosto ojedinělá.
> protože splňujeme požadavky prodejců na promptní dodávky v širokém sortimentu a za více než konkurenční ceny.
> protože se mohou spolehnout na 14leté know-how naší firmy. Naši sales manageři naleznou vždy vhodný spotřební materiál a mohou nabídnout i několik různých řešení. Tímto způsobem zvýhodní dealera v očích jeho zákazníků.

*- viz kontakty a pracovní doba na jednotlivých pracovištích
**- viz srovnání dealerských ceník ze září 2003.